Check for Trips

3 Saatte Ortaçağ Yürüyüş Turu

Yurtdışı Turları, Atina

Detaylar

Tur Süresi:
3 saat

Rehber:
İngilizce

Başlangıç Saati
12:30

Geçerlilik Günleri:
Pazar, Salı, Perşembe

Minimum Kişi:
2


Genel Bakış

3 saatlik rehberli yürüyüş ile Atina’nın Bizans ve Osmanlı tarihi hakkında bilgi edinin. Apollo Tapınağı üzerine inşa edilmiş bir Bizans kilisesini ziyaret edin, eski Roma eserlerinin yanında yer alan Türklerin egemen olduğu zamanlardan kalma bir banyoyu ve daha fazlasını görün. 

Sizi Neler Bekliyor?

Turunuza, 18. yüzyıl Tzistaraki Cami’sini ve Pantanassa Bizans Kilisesi’ni göreceğiniz Monastiraki’den başlayın, etrafınızı saran tarihi eserler ve popüler şehir efsaneleri hakkında bilgi edinin.

Hadrian Kitaplığı’ndan geçerken rehberiniz size bu yerin Bizans ve Osmanlı Devleti zamanında nasıl kullanıldığını anlatacak.

Şehirdeki bugüne kadar ayakta kalan tek banyo olan Rüzgarların Banyo Evi’ni ziyaret edin. Tarihi 1453-1669 yılları arasındaki Türk yönetiminin ilk dönemine dayanan bu banyo Roma Forumu ve Rüzgar Kulesi’nin yanında yer alır.

Aynı zamanda Yunan Halk Sanatları Müzesi’nde sürekli olarak kalan İnsan ve Aletler sergisine uğrayabilirsiniz. Dioskouran Sokağı’ndan 5. yüzyıl Bizans Manastırı'nın kalıntılarına doğru yürüyün ve o zamanlarda hayatın nasıl olduğunu öğrenin. Adrianou Sokağı’na vardığınızda Atina’nın en eski evini göreceksiniz.

Yolunuza Filellinon sokağından devam ederken Panagia Lykodimos adlı Bizans Kilisesi’ni ziyaret edeceksiniz. Bu kilise Apollo Tapınağı’nun ve bir Roma banyosunun üzerine inşa edilmiştir ve 1860 yılında Rus Ortodoks kilisesi olarak yenilenmiştir. Kilisede rehberiniz size gizli bodrumu gösterecek.

Bir Bizans Bazilikası’nın harabelerini ve Roma eserlerini göreceğiniz Ulusal Bahçe’de de duracaksınız. 

Nasıl Giderim?

Buluşma noktası:

Monastiraki Meydanı, Pantanassa Kilisesi önünde

Ödeme Şekli

Rezervasyon sonrası ödeme talimatınızı size yollayacağız. Talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

  • Yerel İngilizce konuşan rehber
  • Bir şişe su

Hariç Olanlar

  • Buluşma noktasına ulaşım
  • Yiyecek ve içecekler
  • Rehberiniz için bahşiş
  • Şahsi harcamalar

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50% kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 3 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

Pl. Monastirakiou 12, Athina 105 55, Griechenland

Ek Bilgiler

  • Rezervasyon için bu tura en az iki kişinin katılması gerekiyor.

  • Atina genelde güneşli bir şehirdir bu nedenle yaz aylarında güneş gözlüklerinizi ve şapkanızı unutmayın.Aynı zamanda rahat ayakkabılar giydiğinizden emin olun.

  • Birçok kilisede mütevazı elbiselerin (şortlara ya da açık üstlere izin verilmez) giyilmesinin gerekli olduğunu unutmayın

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

 

 

 


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 217,00 TL

Tam olarak nerede?