Check for Trips

5,5 Saatlik Atina, Akropol ve Akropol Müzesi Turu

Yurtdışı Turları, Atina

Detaylar

Tur Süresi:
5,5 saat

Rehber:
İngilizce

Başlangıç Saati:
09:30

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

5,5 saatlik kapsamlı bir turla Atina'nın tarihi şehir merkezini ve görülmesi gereken simgeleşmiş yerlerini keşfediniz...
 

Sizi Neler Bekliyor?

Atina şehir merkezini ve Dünya Kültür Mirası listesinde olan, dünyanın en ünlü arkeolojik şehirlerini keşfediniz. Akropol ve müzesinde eski yunanın büyüleyici tarihine bir yolculuk yaparak önemli eserlere ve kalıntılara hayran kalın.

Rehberiniz ile metro istasyonu'da buluştuktan sonra, heyecanlı keşfiniz başlıyor. Metronun müzesinde sergilenen antik eserler hakkında rehberiniz sizlere kısa bir ön bilgi verecek. Yunan Parlementosu'na yürüyerek Meçhul Asker Anıtı'nı görünüz ve geleksel üniformalarının içerisinde parlemento binasının önünde devriye gezen nöbetçi askerleri keşfediniz. Ayrıca askerlerin nöbet değişimi merasimini izledikten sonra da Atina Milli Bahçesi'nin yolunu tutunuz.

Gerçek yeşil bir vaha olan bu harika bahçenin doğasına hayran kalınız. Etkileyici güzellikteki Zappeion'a gidiniz ve Antik Yunan'da en büyük tapınaklardan biri olan, Zeus'un Tapınağı'nı ve Hadrian Kapısı'nı ziyaret ediniz. Oradan güzel bir yaya yolu olan ''Dionysiou Areopagitou'' üzerinden geçerek dünyaca ünlü Akropol'e ulaşınız.

Rehberiniz ile birlikte Partenon, Erekhteion, Propylaia ve Nike Tapınağı gibi önemli anıtları yakından tanıyınız. Rehberinizin yol boyunca bu yapıların mimarisi ve tarihi hakkında vereceği bilgilerle bu harika yerler hakkında çok daha geniş bilgiye sahip olacaksınız. Bir yandan kutsal yamaca tırmanırken diğer yandan etrafta bulunan Herodos Atticus, Gözlemevi ve Antik Agora'yı izleyin.

Turun sonunda dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Akropol'ü keşfe çıkın. 4000'den daha fazla tarihi objeyi barından müzedeki değerli hazinelere hayranlıkla bakakalın. Ayrıca bu esrler arasında çeşitli heykeller ve frizler de bulunmaktadır.

Nasıl Giderim?

Buluşma noktası:

Syntagma metro istasyonunun içinde. Rehberiniz sizi aşağıda elinde ''Athens Walking Tours'' yazılı bir tabela ile karşılayacaktır.

Ödeme Şekli

Rezervasyon sonrası ödeme talimatınızı size yollayacağız. Talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

 • 5,5 saatlik kapsamlı tur
 • Uzman rehber

Hariç Olanlar

 • Buluşma noktasına ulaşım
 • Giriş ücretleri
 • Yeme ve içme
 • Şahsi harcamalar
 • Bahşiş

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50% kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 3 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

Pl. Sintagmatos 210, Athina 105 63, Griechenland

Ek Bilgiler

 • Lütfen tur başlangıçından 15 dakika önce buluşma yerinde olunuz.
 • Tur fiyatına giriş ücretlerinin dahil olmadığını lütfen unutmayınız. Tur rehberinin daha önceden giriş biletlerini satın alıp sizlerin anıtlara beklemeden girişini sağlaması için yanınızda yeterli miktarda Euro bulundurunuz. Bu servis için ayrıca ücret ödemeyeceksiniz.
 • Akropol'e 18 yaşından küçükler ve Avrupa Birliği öğrencileri (geçerli bir kimlikle) ücretsiz girebilirler.
 • Lütfen turun ilk bölümünün saat 12.30'da Akropol'de sona erdiğini dikkate alınız.
 • Tur sonrasında öğle yemeği yemek veya bir şeyler içmek için, 1 saat 10 dk. boş vaktiniz olacak. Müze ziyareti saati 13.45'tir.
 • Tur boyunca molalarla birlikte toplam 2.4 km yürümüş olacaksınız.
 • Rahat ayakkabı ve elbise giyiniz. yaz günlerinde yanınızda güneş gözlüğü, şapka ve yeteri kadar su bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Lütfen rezervasyon onay bilgisi çıktısını yanınızda bulundurunuz.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 304,00 TL

Tam olarak nerede?