Check for Trips

Atina: Akropol'e 1.5 Saatlik Tur

Yurtdışı Turları, Atina

Detaylar

Tur Süresi:
1,5 saat

Rehber:
İngilizce

Başlangıç Saati:
11.30

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Yunanistan'ın antik çağa ait en önemli anıtı Akropol'ü 1.5 saatlik bir turda keşfedin. Rehberinizle birlikte, UNESCO Dünya Kültür Mirası'na ait olan dünyaca ünlü Partenon ve Nike Tapınağı'nı ziyaret edin.

Sizi Neler Bekliyor?

Akropol, İsa'dan önce 464 - 406 yıllarında inşa edilmiş ve Antik Yunan'ın en önemli ve en bilinen kalıntılarındandır. 156 m yükseklikteki kayaların üzerinde, Atina'nın tepelerine kurulmuştur. Önceleri savunma amaçlı hizmet veren akropol, sonraları genişletilerek tapınak bölgesi olarak kullanıldı ve tanrıların evi olarak kabul edildi.

Muhtemelen Yunanistan'ın en önemli anıtı olarak kabul edilen Akropol, mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasında ilk sıradadır. 1.5 saatlik bir turla, arkelojik bölgeleri, Partenon, Erechtheion, Propylaia ve Nike Tapınağı gibi önemli anıtları keşfedin.

Akropol turunuza, rehberinizle birlikte küçük gruplar halinde, güneydeki Hang'dan başlayın, böylece büyük ziyaretçi kitlelerden kaçınmış olursunuz. Rehberinize önceden ayrılmış giriş ücretlerini verdikten sonra, birlikte kuyruklarda beklemeksizin akropole içeriye girmiş olursunuz. Heyecan dolu ziyaretiniz Dionysos Tiyatrosu ile başlıyor. Dionysos, antik Yunan'ın önemli bir tiyatrosudur.

İsa'dan önce 5. yüzyılda inşa edilen amfi tiyatro, Yunan tiyatro sanatının ve dramasının doğum yeri sayılır. Buradan şehre doğru nefes kesici bir manzaranın tadını çıkarın ve video ve fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Akropol'ün Propylaen, Erechtheion, Nike Tapınağı ve Partenon gibi önemli tarihi anıtlarını en yakından tanıyın. Yolda rehberiniz bu anıtların mimari yapısı ve tarihi hakkında geniş bilgiler verecek. Kutsal yamaca çıkarken Akropol'ün etrafında bulunan, Odeon Atticus kahramanlarını, gözlemevini ve Antik Agora gibi tarihi anıtları da keşfedin.

Ayrıca, rehberinizin Akropolis'in anıtları hakkında detaylı bilgiler içeren anektotlarına da kulak verin. Turunuz Akropol'ün zirvesinde sona eriyor, dilerseniz gezinizi tek başınıza sürdürebilirsiniz.

Nasıl Giderim?

Buluşma yeri:

Yoğurt Bar Freski, Dionyssiou Areopagitou 3, Hadrian kapısından Akropol'e giden yaya yolunun başlangıcında.
Rehberiniz sizleri elindeki turuncu renkli Athen Walking Tours tabelasıyla bekliyor olacak.

Ödeme Şekli

Rezervasyon sonrası ödeme talimatınızı size yollayacağız. Talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

 • Akropol'e 1.5 saatlik tur
 • Lisanslı rehber


 

Hariç Olanlar

 • Buluşma yerine ulaşım
 • Akropole giriş ücretleri (peşin olarak rehbere ödenecek)
 • Yeme ve içme
 • Bahşiş
 • Şahsi harcamalar

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50% kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 3 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

Dionysiou Areopagitou 3, Athina 117 42, Griechenland

Ek Bilgiler

 • Akropol'e giriş biletinizin turun fiyatına dahil olmadığını unutmayınız. Tur organizatörleri sizin için giriş biletlerini önceden satın alarak, anıtlara sıra beklemeden girişinizi sağlamaktadırlar. Bu servis size ilave bir masraf çıkarmaz. Lütfen giriş biletlerini ödeyebilmek için yanınızda Euro olarak nakit para bulundurunuz.

 • Lütfen tur başlangıcından 15.dk önce buluşma yerinde olunuz.

 • Lütfen rahat ayakkabı ve elbise giyiniz.

 • Paskalya'dan önceki cuma günü (Yunan - Ortdodoks Paskalyası) tur 12.15'te başlar.

 • 18 yaşından küçüklere ve Avrupa Birliği'ne dahil öğrencilere (geçerli bir öğrenci kimliği) giriş ücretsizdir.

 • Lütfen rezervasyon onay belgesi çıktısını yanınızda bulundurunuz.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 158,00 TL

Tam olarak nerede?