Check for Trips

Atina'dan Delphi'ye Günlük Gezi

Yurtdışı Turları, Atina

Detaylar

Tur Süresi:
10 saat

Rehber:
İngilizce

Başlangıç Saati:
08:30

Geçerlilik Günleri:
Ek bilgileri inceleyiniz.

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Heyecan verici bir yolculuğa çıkın ve Yunanista'nın en ünlü arkeolojik yerlerinden Delphi'yi günlük bir gezi ile keşfedin. Ünlü Apollon Tapınağı'na ve efsanevi Delphi Kehaneti'ne hayran kalın. Ayrıca Athena Pronaia'nın kutsal alanını ve Delphi Müzesi'ndeki bir çok hazineyi görün...

Sizi Neler Bekliyor?

Delphi, 2.455 metre yüksekliğindeki Pamass'ın eteklerinde bulunur ve antik Yunan'ın en önemli şehirlerinden biridir.

Delphi kazıları UNESCO Dünya Kültür Mirası'nın bir parçası ve ülkenin en önemli ve en ünlü anıtları arasındadır. Antik kentin işlem görecek bir yığın arkeolojik hazinesi bulunuyor. Bu olağan üstü değerdeki kazılara bir ziyaret ısrarla tavsiye edilir.

Delphi'ye tam günlük gezi ile Yunan kültürü ve tarihi mirası hakkında çok daha fazla bilgi edinin. Dünyaca ünlü kazı şehirlerini ve önemli mimari ve tarihi yapılarından Apollon Tapınağını gezerek, müzede büyüleyici bulguları keşfedin ve etkileyici güzellikteki Arachova dağ köyünde kısa bir mola verin.

Heyecan dolu yolculuğunuza Atina'da başlayın. Otobüsünüz kral Odippus'un doğum yeri Levadia veya Theva'dan geçerek harika manzaraların olduğu Parnass üzerinden sizi gizemli Delphi'ye ulaştıracak.  Sonrasında rehberiniz ile birlikte antik kenti ve sayısız hazinesini keşfe çıkabilirsiniz. Delphi'nin sırlarla dolu kehanetinin bulunduğu Apollon Tapınağı kalıntılarına ve diğer etkileyici anıtlarına hayran kalın. Yine görkemli amfi tiyatrodan harika bir manzarası olan çevreye bakışın keyfini çıkarın.

Delphi Müzesi'ni ziyaret edin ve geçmiş dönemlerde sergilenen, Bakır Atlo Heykeli, Naxos'un Sfenksleri, Antonoos Heykeli'ni ve diğer eserleri keşfedin. Yunan tarihi ve mitolojisi hakkında daha fazla şey öğrenin. Antik kalıntılar ve eserler arasındaki büyüleyici atmosferi hissedin.

Öğle arasından sonra kutsal Athena Pronaia alanını ziyaret edin, burası Delphi'de en çok fotoğraf çekilen yerlerin başında gelir. Atina'ya dönmeden önce tekrar otobüse binin ve harika manzaralı, dağ köyü Arachova'da fotoğraf molası verin. Antik Yunan'ın bu sembol yerlerini keşfetme ve yakınından hissetme şansını kaçırmayınız!

Nasıl Giderim?

Buluşma yeri:

Key Tours ofisi, Athanasiou Diakou 26 (Akropol metro istasyonuna 3.dakikalık yürüme mesafesinde)

Ödeme Şekli

Rezervasyon sonrası ödeme talimatınızı size yollayacağız. Talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

 • Delphi ören yeri ve müzesine giriş ücretleri
 • Modern klimalı sigara içilmeyen otobüs
 • Profesyonel ve lisanslı rehber
 • Otobüsde ücretsiz Internet

Hariç Olanlar

 • Buluşma yerine ulaşım
 • Yeme ve içme
 • Bahşiş
 • Şahsi harcamalar

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50% kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 3 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

Athanasiou Diakou 26, Athina 117 43, Griechenland

Ek Bilgiler

 • Rahat ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka ve rahat elbise tavsiye edilir.

 • Ek ücret karşılığında öğle yemeği rezervasyonu yapabilirsiniz.

 • Lütfen rezervasyon onay belgesi çıktısını yanınızda bulundurun.

 • Mart 2018'e kadar Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Nisan 2018'den itibaren her gün yapılmaktadır.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 473,00 TL

Tam olarak nerede?