Check for Trips

Günbatımında Boğaz'da Tekne Gezisi

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
1,5 saat

Rehber:
Dahil değildir

Başlangıç Saati
18:10

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

İstanbul geceleri bir başka güzel, bir başka huzurludur. Gününüzün yorgunluğunu ve telaşını Boğaz’ın rahatlatan sularında atın. 1.5 saatlik tekne gezimizle güneşin batışı, Topkapı ve Dolmabahçe başta olmak üzere birçok tarihi yapı sanki sadece sizin için varmış gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca isterseniz geziniz sırasında tadacağınız geleneksel çay ve simit ikilisiyle, yıllardan beri süregelen bir kültürü içinizde hissedecek, yolculuğunuza tat katacaksınız.

İstanbul, ziyaret eden herkesi hayretler içinde bırakan bir güzelliği sahip. Bu 1,5 saatlik tekne turunuzda, güneşin Asya ve Avrupa’nın üzerinden batışını izlerken, ışıkların denizin üzerinden yansımasından oluşacak doğal güzelliklere şahit olun. Gün batımıyla aydınlanacak sokaklar, iskeleler ve sayısız cami minaresi, denizin huzur veren sesiyle birlikte sizinle. Üstelik Topkapı Sarayı, Kız Kulesi ve Dolmabahçe Sarayı gibi daha birçok önemli eseri kaçırmamanız için yapılacak sesli tanıtımla, bütün güzellikleri takip edebileceksiniz.

Sizi Neler Bekliyor?

Gün batımında tekne turu İstanbul’un olmazsa olmazlarındandır. Gelenlerin kaçırmaması gereken romantik ve huzur verici deniz turunda, Marmara Denizi’ni İstanbul’un kuzeyindeki Karadeniz’e bağlayan 32km’lik meşhur boğaz sizlerle.

İngilizce isim olan “Bosphorus” kelimesi yunan mitolojisinden gelir. Efsaneye göre Zeus’un "lo" adında güzel bir kadınla ilişkisi vardır. Zeus "lo"yu karısı Hera’nın gazabından kurtarmak için ineğe dönüştürür. Durumu fark eden Hera, rahatsız olması için "lo"nun başına belalı sinekler ve böcekler salar. Sineklerden kaçan "lo" Ege’den Karadeniz’e koşmaya başlar, boğazı geçer. Gerisinde ‘inek geçidi’, yani ‘Bosphorus’ olan adını bırakır.

Bu tekne gezisinde görecekleriniz:

 • Haliç’e doğru ilerlerken, Saray Burnu olarak adlandırılan, tepenin en uç noktasını inşa edilmiş Topkapı Sarayı (Avrupa)

 • Kız Kulesi diğer önemli noktalardan biri. Konum olarak boğazın ortasına inşa edilmiş, 12.yüzyılda Bizans’ın eklediği ek bina ile gümrük noktası olarak kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra Osmanlı tarafından askeri ve diğer birçok alanda kullanıldığı söylenen Kız Kulesi aynı zamanda Keandos’un Kulesi olarak bilinir. James Bond filmlerini seviyorsanız eğer ‘From Russia With Love’ filminin son sahnesi burada çekilmiştir. Günümüzde restoran olarak hizmet vermektedir.

 • Boğaz boyunca 12 km uzanan en geniş Asya bölgesi: Üsküdar(Asya)

 • Osmanlı’nın işareti olarak görülebilecek 400m uzunluğundaki Dolmabahçe Sarayı (Avrupa)

 • 1871’de yapımı tamamlanmış, trajik bir tarihe sahip Çırağan Sarayı(Avrupa)

 • Çırağan arka kısmına düşen yeşillik ormanı Yıldız Parkı&Saray;ı (Avrupa)

 • Neo Barok yapıya sahip, oldukça bilinen Ortaköy & Mecidiye Camii(Avrupa)

 • Boğaz Köprüsü: Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlamak geçmişte büyük bir hayaldi. Bu hayal İran imparatoru Darius’un milattan önce 490 yılında gemilerini yan yana dizmesiyle başlamış ve sizin geçeceğiniz Boğaz Köprüsü’nde son bulmuştur.

 • Üsküdar’ın 2,5 km kuzeybatısında, Asya kıyısından boğaza nazır küçük bir yaz sarayı olan Beylerbeyi Sarayı

Boğaz’ın kuzey tarafları
Boğaz Köprüsü’nden ilerisinde görülecek birçok güzel turistik konum mevcut: Çengelköy, Kuleli Deniz Harp Okulu, Arnavutköy yalıları, Rumelihisarı (Avrupa bölgesinin muazzam kalesi), tatlı ve sevimli koyuyla Bebek ve son olarak da Boğaziçi Üniversitesi.

Ödeme Şekli

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Tekne gezisi katılım ücreti

Hariç Olanlar

 • Yiyecek ve içecekler
 • Otel Transferleri (Gidiş-Dönüş )
 • Tur rehberi

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Ömer Avni Mh., İskele Yolu No:28, 34427 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Rezervasyon onay belgenizi yanınızda getirmeyi unutmayınız.

 • Rezervasyon onay belgenizi, teknenizin kalkacağı konumun yanında bulunan bilet gişesine sunarak gemiye kabulünüz için gerekli biletinizi alınız.

 • Lütfen en az 15 dakika öncesinde etkinlikte olun.

Kalkış Saatleri
18.10 (Mayıs – Eylül)

Buluşma Noktası
İstanbul’da Kabataş bölgesinde, bulmakta zorlanmayacağınız Türk petrol istasyonunun arkasındaki bilet gişesi.


1 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

"" - 01 Mayısıs, Salı 2018
Memnuniyet
Değerlendirme Oyu
Fiyat Değerlendirmesi
Puan Yok
Değerlendirme Yorumu

Geri dön
Kişi Başı 35,00 TL

Tam olarak nerede?