Check for Trips

Rehber ve Öğle Yemeği dahil Kayseri Yürüyüş Turu

Yurtiçi Turları, Kayseri-Kapadokya

Detaylar

Tur Süresi:
6 saat

Rehber:
Türkçe

Başlangıç Saati
10:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
2


Genel Bakış

İkibin yılın şahidi: Kayseri Kalesi

Kayseri Kalesi'ne ait ilk bilgiye MS. 3 yüzyılda İmparator Gordianus dönemindeki sikkelerde rastlanmaktadır. Romalılar'dan başlayarak Bizanslılar, Danişmentliler, Selçuklular, Dulkadiroğulları, Karamaoğulları ve Osmanlılar Kayseri Kalesi'nin iç ve dış surlarını tamir ve tadil etmişlerdir. Dış surların az bir bölümü ve iç surların önemli bir bölümü günümüze ulaşmıştır. Dış kale ve iç kale olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Daha sonra Hunat Hatun Medresesi’ne gidilir.

Hunat Hatun Medresesi

Geometrik Selçuklu motifleri ile süslenmiş bir taçkapıdan girilen Hunat Hatun Medresesi, üstü açık kare planlı bir avlunun etrafında sıralanmış talebe odaları ve doğuda ana eyvandan oluşur. Şehrin tam merkezinde bulunan medresenin içi bugün çarşı olarak kullanılmaktadır. Buradan sonra öğle yemeği almak üzere yerel bir restoran ziyaret edilir. Öğle yemeğinden sonra etnogrofya müzesine gidilir.

Kayseri kültüründen esintiler: Etnoğrafya Müzesi

Geç Osmanlı dönemi sivil mimarisinin nadide örneklerinden olan Güpgüpoğlu Konağı, Selamlık ve Haremlik olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Bugün girişte sağ tarafta bulunan Haremlik Bölümü Müze-Ev olarak, sol tarafta bulunan Selamlık Bölümü de Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılmaktadır. Gerçeğe uygun olarak restore edilen Güpgüpoğlu Konağı ve bünyesindeki Etnoğrafya Müzesi, konak yaşantısını merak eden ve dönemin sosyo-kültürel değerlerini yansıtan ayrıntıları gözlemlemek isteyenler için mutlaka görülmesi gereken bir mekan...

Tur sonu havaalanına veya dilediğiniz noktaya ulasımınız sağlanmaktadır.

Ödeme Şekli

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Öğle Yemeği
  • Rehberlik
  • Tur sonu transfer

Hariç Olanlar

  • Buluşma noktasına ulaşım
  • Kişisel harcamalar
  • Ekstra Yiyecekler
  • İçecekler

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Gevhernesibe Mahallesi, Mimar Sinan Cd. No:2, 38010 Kocasinan/Kayseri, Türkei

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

  • Rehberinizle buluşma noktası ve yerini teyit etmek için, turdan 24 saat önce iletişime geçmeniz gerekmektedir.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 381,00 TL

Tam olarak nerede?