Check for Trips

Yarım Günlük Belgrad Şehir Turu

Yurtdışı Turları, Belgrad

Detaylar

Tur Süresi:
5 saat

Rehber:
İngilizce

Başlangıç Saati:
10:00

Geçerlilik Günleri:
Her Cuma ve Cumartesi

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Belgrad'ı geniş çaplı bir gezi turunda yaşayın. Konusunda uzman rehberinizle Sırbistan'ın büyüleyici başkentini keşfedin ve  olağanüstü tarihi hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenin...

Sizi Neler Bekliyor?

Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olan Belgrad zengin geçmişi ile sayısız etkinlik sunar.
Modern şehri, candan insanları, zengin tarihi ve kültürü ile 5 saatlik bir turda keşfedin.

Heyecan verici keşif gezinize Belgrad'ın Vracar Platosu'ndan başlayın. Buradaki Aziz Sava Katedrali Ortodox dünyasının en büyük kiliselerinden biridir. Çok yakınlarda Küçük AzizSava Kilisesi'ni, Sırbistan Milli Kütüphanesi'ni, Aziz Sava'nın Sırbistan Başpispokosuna adadığı bronz anıtı ve Osmanlılara karşı başlatılan Birinci Sırbistan Ayaklanması'nın lideri Kara Yorgi anıtını keşfedin.

Akabinde Belgrad'ın şehir merkezine ve en büyük meydanlarından biri olan Slavya Meydanı'na gidiyorsunuz.
Burada büyük fıskiyeyi, Yugoslav Dramaturjik Tiyatrosu'nu, çiçek meydanını ve bir çok otantik kafeleri görün.

Belgrad Öğrenci Kültür Merkezi'ni ve şehrin ilk gökdeleni Beogradanka'yı görün. Resavska Caddesi üzerinden Sırbistan'ın büyük hükümdarı Çar Dusan'nın gömülü olduğu Aziz Mark Kilisesi'ne gidin.

Mark Kilisesi'nin çok yakınında Sırbistan Parlementosu bulunuyor. Bir zamanlar Kral Milan Obrenoviç'in ikametgâhı olan ve bugün devlet toplantıları için kullanılan Eski Palas'ı keşfedin. Kral Petar Karadordeviç'in eski sarayı ve bugün Sırbistan başkanının konutu olan Yeni Palas'ı görün.

Sonrasında Terazije Meydanı üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na ve şehrin kalbine ulaşın. Burada Belgrad'ın iki önemli kültürel kurumu Milli Tiyatro ve Milli Müze bulunuyor. Devamında meşhur alış veriş caddesi Knez Mihailova'yı dolaşın ve birçok eski binanın harika mimarilerine hayran kalın.

Son olarak Kalemeydan Parkı'ndaki Belgrad Kalesi'ni keşfedeceksiniz. MÖ 279 senesinde Doğu Roma İmparatoru Justinian I tarafından bir tepenin üzerine inşa edilen kentin simgesi, tarih boyunca birçok hadiseye tanık olmuş. Burada ünlü heykeltraş Ivan Mestrovic'in Zafer Anıtı'nı görebilir, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştikleri yeri görebilirsiniz.

Nasıl Giderim?

Buluşma yeri:
Krušedolska 2a adresindeki Aziz Sava Katedrali'nin önünde

Ödeme Şekli

Rezervasyonunuz yapıldıktan sonra ödeme talimatınız size yollanacak. Ödeme talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

  • Belgrad şehir gezisi
  • Rehber

Hariç Olanlar

  • Buluşma yerine ulaşım
  • Kişisel harcamalar

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50 % kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 3 ve daha az gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

Krušedolska 2a, Beograd, Serbien

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurun
  • Tura katılabilmeniz için istenen tarihten en az iki gün önce rezervasyon yapılmalı.
  • 6 yaşından küçükler bir yetişkin eşliğinde tura ücretsiz katılabilirler.
  • 6-12 yaş arası çocuklara 30% indirim uygulanır.
  • Katılımcı yetersizliği veya hava koşullarının uygusuzluğundan ötürü organizatör firma turu iptal etme hakkına sahiptir, bu durumda alternatif gün teklif edilir veza paranız geri ödenir.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 109,00 TL

Tam olarak nerede?